Dodany: 2010-09-16 09:01:35

Poczuj prędkość z grami samochodowymiGry samochodowe rozwijały się na przełomie ostatnich dziesięcioleci. Gdy sięgniemy pamięcią wstecz nostalgiczne wspomnienie ukaże nam TestDrive – grę samochodową na komputerze Commodore 64.

 

Zarówno komputer jak i gra dziś już nas nie zachwycą. Jednak kiedyś tylko tak można było znaleźć się za kierownicą niesamowitego ferrari. Wraz z rozwojem technologii komputerowej gry nabrały realizmu. Fizyka aut oraz ich wizerunek ocierają się o doskonałość. Patrząc na screen z gry czasem trudno odróżnić ją od rzeczywistości – a nawet jeśli się od niej różni to na niekorzyść tej ostatniej. Gry samochodowe pozwalają nam na wiele zachowań, które w realnym świecie groziłyby nam poważnymi konsekwencjami – tutaj wręcz należy jeździć ostro, ryzykownie, szybko.

 

Gry samochodowe pozwalają nam się wyładować takie instynkty. A jednocześnie budzi naszą wyobraźnie – przy realistycznej fizyce kraksa naszego pięknego bolidu jest nie tylko efektowna ale i obciążona skutkami w postaci uszkodzeń pojazdu. Na razie tylko uszkodzeń pojazdu, ale kto wie jakimi grami będą się bawić nasze dzieci czy wnuki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Poczuj prędkość z grami samochodowymi
Nick: