Dodany: 2010-09-16 09:06:46

Poczuj się kimś innym - gry symulacyjneGry symulacyjne to gatunek gier, w których dostajemy możliwość urzeczywistnienia swoich najbardziej niesamowitych fantazji dotyczących prowadzenia przeróżnych pojazdów. Istnieją symulatory lotu, symulatory wszelkich pojazdów lądowych czy nawet pojazdów kosmicznych.

 

Cechą wspólną wszystkich gier symulacyjnych jest jak najwierniejsze odwzorowanie rzeczywistości. Gry symulacyjne to również bardzo popularne w ostatnich czasach symulatory życia codziennego. Przykładem takich symulatorów może być bardzo popularna seria gier The Sims, w której gracz z pozycji obserwatora i w zasadzie po części siły wyższej kieruje życiem swojego podopiecznego lub nawet całej rodzinki pociesznych simów.

 

Poważne symulatory wyposażone w realistyczne kokpity przemieszczające się na hydraulicznych ramionach pomagają szkolić pilotów i zawodowych kierowców. Pozwalają w bezpiecznych warunkach przeżyć potencjalnie niebezpieczną sytuację i utrwalić pozytywne reakcje na nią. Gry symulacyjne rozwijają się jak wszystkie gry – wraz z rozwojem sprzętu komputerowego stają się coraz doskonalsze.Dodaj nowy komentarz do artykułu Poczuj się kimś innym - gry symulacyjne
Nick: